7 tipů pro zodpovědné hraní

7 tipů pro zodpovědné hraní

Ačkoliv by každý hráč online hazardních her měl být předem obeznámen s poučkami, jak hrát zodpovědně, nikdy není nazbyt si ty nejzákladnější připomenout. Navíc i těm nejzkušenějším se občas může stát, že třeba přecení své síly a na některá pomyslná pravidla neberou ohled, případně na ně prostě zapomenou. Jak se říká, opakování je matkou moudrosti, přičemž článek samozřejmě může pomoci i těm, kteří se například do světa pokeru ještě neponořili.

1, Neznalost hry neomlouvá

Než se kdokoliv pustí do hry, nedá se dostatečně zdůraznit, jak je důležité znát pravidla. Lze tak předejít nepříjemnému překvapení z výše sázek, jež jsou pro účast vůbec nutné. Díky přehledu o tom, jak hra funguje, jaké jsou sázky či jaké je riziko se dá velmi dobře předejít prohře větší, než hráč původně očekával.

2, Limity, limity, limity

Zde se hovoří o limitech jak finančních, tak časových. Zaprvé se vždy doporučuje si stanovit maximální obnos, který si hráč může dovolit do hry vložit, případně si také stanovit třeba denní limit či maximální částku, kterou může vsadit v rámci jedné hry. Co se týče časového limitu, ten je myšlen tak, že veškeré hazardní hry je třeba vnímat jako formu zábavy, nikoliv jako způsob, jak si vydělat na nový dům. Hraní je tedy dobré prokládat jinými volnočasovými aktivitami a udržovat mezi nimi určitý balanc.

3, Vždy jen za své

Samostatné místo v seznamu si zaslouží i tento krátký, ale nesmírně důležitý tip. Jedním z ukazatelů, že hráč ztrácí nad svými vklady kontrolu, je využívání peněz určených k něčemu jinému než zábavě. Nejhorší varianta pak představuje snahu si půjčit od kohokoliv v naději, že své ztráty dokáže snadno vykompenzovat, pokud bude mít dostatečný vklad. Proto je nutné dbát na to, aby každý věnoval tomuto druhu zábavy jen takovou částku, jež neovlivní domácí rozpočet.

4, Důvěřovat, ale prověřovat

Dalším stěžejním aspektem zodpovědného hraní je výběr spolehlivé domény. Je vždy dobré si zjistit, jak dlouho existuje, jaké má její jméno zvuk, a vůbec jakým způsobem spravuje vklady, které si hráč převede. Již bylo zmíněno, že mezi hlavní doporučení patří stanovení týdenního limitu. Když totiž uživatel hraje v prohlížeči nebo aplikaci poker za peníze, mělo by se mu dostat alespoň toho komfortu, aby si limit mohl snadno stanovit. Pokud to stránka neumožňuje, nejde o příliš dobré znamení. Souvisí s tím také otázka, jak přehledně má ta která doména zpracovány informace ohledně možností, jimiž si hráč může peníze do hry vložit, případně si je vybrat. Čím jednoznačněji jsou informace podány, tím větší důvěru stránka budí.

5, S čistou myslí

Ač filmové postavy vypadají s kartami v jedné ruce a doutníkem či sklenkou whisky v druhé elegantně, v reálném světě platí, že hraní pod vlivem jakýkoliv intoxikačních látek nevede k ničemu dobrému. Nic se totiž nevyrovná tomu, když je hráčova mysl čistá, bystrá a dokáže se rychle a správně rozhodovat, což po požití alkoholu možné není. Sklenička něčeho dodá třeba odvahu, jenže také ovlivní zdravý úsudek, což při mentálně náročné aktivitě jako hraní pokeru rozhodně není žádoucí. Podobný důsledek může mít i situace, kdy hráč usedne k pomyslnému stolu unaven či poznamenán stresem z pracovního prostředí. V takových chvílích je lepší najít si zábavu, kde nepromyšlené rozhodnutí nevyústí ve ztrátu vkladu, případně se před hraním kvalitně vyspat.

6, …a dobrou náladou

I tento bod se váže k těm předchozím, jelikož se týká přístupu ke hře. Jak už bylo řečeno, hazardní hry jsou formou zábavy, a přesně to by od nich všichni hráči měli čekat. Zábavu a krapet adrenalinu, proto ve chvíli, kdy se hráč cítí příliš pod tlakem a přestává si činnost užívat, je nejlepší se věnovat něčemu jinému. Odložit hraní na jindy je vhodným řešením také tehdy, pokud se hráčovým cílem stává vyhrát zpět prohrané vklady. Tehdy totiž nehraje pro zábavu, ale už za účelem výdělku. Samozřejmě se dá hraním něco málo vydělat, a jsou tací, kteří se tím živí, jde ovšem o absolutní zlomek populace.

7, Ve dvou se to lépe táhne

Na závěr je nezbytné zmínit, aby se hráč alespoň někomu ve svém okolí o své zábavě zmínil. V případě, že by se totiž přestal zásadami zodpovědného hraní řídit, nejbližší okolí je tou nejlepší záchrannou brzdou. A často také tou nejspolehlivější, neboť možný problém spatří z povzdáli, s nadhledem, a poskytne šanci odhalit, že se něčí zábava pomalu stává posedlostí.

Zdroj obrázku: Anton27 / Shutterstock.com

18+| Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *